Girininkas Stasys Gliaudys: miško kirtimai miško augintojų akimis

   Neseniai, š. m. rugsėjo mėn. 1 d. „Šiaulių Naujienose“ buvo paskelbtas straipsnis „Kodėl kertami Lietuvos miškai“. Straipsnio pradžioje žurnalistas Romualdas Baliutavičius piešia tokį vaizdą: „Dar prieš du mėnesius čia ošė pušys, žaliavo eglių skaros, bolavo beržų kamienai, dabar driekėsi kelių hektarų plynė, styrojo palikti kelmai, mėtėsi šakos, vietomis priekaištingai į mus žiūrėjo pelkės akys… Miško čia nebeliko. O kaip paukšteliai ir žvėreliai? Kur jie dabar gyvens? Kodėl pjaunami medžiai, kurie mums valo orą ir yra naudingi sveikatai?“.
Džiugu, kad vis daugiau žmonių supranta globalią miško naudą ir vertę. Kad jiems ne vis vien kaip bus naudojamas ir atkuriamas mūsų visų turtas. Pabrėžiu, kad miškai yra mūsų visų, ne vien Valstybinių miškų urėdijos, ne vien Seimo ar Aplinkos ministerijos.
Kaip ilgametis girininkas noriu paaiškinti, kaip kertame Lietuvos miškus.

Skaityti daugiau

Rokiškio regioniniame padalinyje – Europos inovacijos partnerystės grupės narių susitikimas

   Rugsėjo 18 d., įgyvendinant projektą „Maumedžio, eglės, beržo ir juodalksnio plantacinių miškų veisimo ir priežiūros inovatyvių technologijų tobulinimas ir sklaida“, į susitikimą Rokiškyje susirinko EIP veiklos grupės nariai iš Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Miškų instituto, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos, VĮ VMU Rokiškio regioninio padalinio ir kt.

Skaityti daugiau

Valstybinių miškų urėdija medienos parduoda 10 procentų mažiau nei pernai

   VĮ Valstybinių miškų urėdija š. m. rugpjūčio mėnesį didmeninės prekybos rinkoje pardavė 300 tūkst. kubinių metrų žaliavinės medienos ir tai yra 8 proc. daugiau nei š. m. liepos mėnesį. Palyginti su praėjusių metų aštuonių mėnesių laikotarpiu, šiais metais per sausį-rugpjūtį žaliavinės medienos parduota 10 proc. mažiau nei pernai.

Skaityti daugiau

Miškininkai išgražino aplinką šalia Gėlos ežero

   VĮ Valstybinių miškų urėdijos miškininkai šalia baltuoju moliu garsaus Gėlos ežero, esančio Nemenčinės girininkijoje, sutvarkė aplinką ir įrengė kokybiškam poilsiui reikalingą infrastruktūrą. Bendra projekto vertė yra 70 tūkst. eurų – tam buvo skirtos Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Lietuvos valstybės biudžeto ir Valstybinių miškų urėdijos lėšos.

Skaityti daugiau

Būkite pasveikinti su profesine švente – miškininko diena

Brangūs miškininkai ir visi dirbantys valstybiniuose miškuose ir dėl jų,

Būkite pasveikinti su profesine švente – miškininko diena. Jūs geriau nei kas nors kitas žinote, koks trapus ir pažeidžiamas ir tuo pačiu – tvirtas ir įkvepiantis gali būti miškas. Ir nuo visų miškininkų kasdienio darbo priklauso mūsų miškų grožis, tvirtybė ir nesustojantis atsinaujinimas.

Kaip miško, taip ir įmonės gyvenime, vyksta kaita, kuri reikalinga, kad įmonė ir jos žmonės augtų ir stiprėtų, o skaidrumas, atsakomybė, tvarumas giliai leistų šaknis, įkvėptų kiekvieną iš mūsų kasdieniam darbe ir brandintų vaisius.

Miškininko dienos proga palinkėkime vieni kitiems smalsumo priimti naujus iššūkius ir darnos kurti bendrą visų mūsų įmonę, kuria kiekvienas galėtume didžiuotis.

Su nuoširdžiausiais linkėjimais
LR Aplinkos ministras Kęstutis Navickas
VĮ Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas

Skaityti daugiau

Telšių regioniniame padalinyje susitiko Europos inovacijos partnerystės grupės nariai

   Rugsėjo 12 d., įgyvendinant projektą „Maumedžio, eglės, beržo ir juodalksnio plantacinių miškų veisimo ir priežiūros inovatyvių technologijų tobulinimas ir sklaida“, į pirmą susitikimą Telšiuose susirinko EIP veiklos grupės nariai iš Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Miškų instituto, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos, VĮ VMU Telšių regioninio padalinio ir kt.

Skaityti daugiau