Informacinis pranešimas miško žemės sklypų savininkams apie rengiamą Panevėžio apskrities miškų tvarkymo schemą

VĮ Valstybinė miškų urėdija LR Aplinkos ministerijos užsakymu rengia Panevėžio apskrities miškų tvarkymo schemą ir informuoja žemės sklypų, kurių kadastriniai Nr. yra nurodyti žemiau, savininkus, paveldėtojus arba įgaliotus asmenis, kad pasikeitus miškų grupei, siūloma nustatyti griežtesnius miško žemės naudojimo ar miškų ūkinės veiklos apribojimus.

Skaityti daugiau

Miškininkai kviečia į daugiau kaip dvi dešimtis nemokamų Miškininko dienos renginių visoje Lietuvoje

Kaip ir kasmet, VĮ Valstybinių miškų urėdija kviečia drauge švęsti Miškininko dieną. Visą rugsėjo mėnesį 25 regioniniai padaliniai vietos gyventojus ir svečius kvies pagerbti miškininko profesiją įvairiuose nemokamuose renginiuose.

 

Kartu su įmonės miškininkais dalyviai galės pasigrožėti ne vienu draustiniu ar giria, dalyvauti orientacinėse varžybose ar edukacinėse programose, bet ir pasiklausyti elnių baubimo miške arba prisidėti prie ilgametės stumbriukų krikštynų tradicijos Pašilių stumbryne.

Skaityti daugiau

IŠ EUROPOS SĄJUNGOS STRUKTŪRINIŲ FONDŲ LĖŠŲ BENDRAI FINANSUOJAMAS PROJEKTAS NR. 05.4.1.-APVA-V-017-01-0006 „VĮ DUBRAVOS EKSPERIMENTINĖS-MOKOMOSIOS MIŠKŲ URĖDIJOS ARBORETUMO ATNAUJINIMAS“

Projektas Nr. 05.4.1.-APVA-V-017-01-0006 „VĮ Dubravos eksperimentinės-mokomosios miškų urėdijos arboretumo atnaujinimas“ finansuojamas 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ priemonės „Visuomenės informavimas apie aplinką ir aplinkosauginių–rekreacinių objektų tvarkymas“. Projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma – 134.400 EUR. Numatoma Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga 2020-12-31.

 

Skaityti daugiau

Diena su taksatoriumi

Miškui prižiūrėti reikia daug ir įvairių specialybių darbuotojų. Viena, galbūt daug kam negirdėta, tačiau labai svarbi – taksatorius. Apie savo profesijos ypatumus pasakoja VĮ Valstybinių miškų urėdijos taksatorius Marius Megelinskas, čia dirbantis jau devynerius metus. Vyras tikina, kad šis darbas – ne iš lengvųjų: detaliai peržvelgti miško plotus, išmatuoti ir teisingai aprašyti įvairius parametrus, dirbti saulės atokaitoje, lyjant lietui ar mašalams puolant, gali ne kiekvienas.

Skaityti daugiau

Valstybinių miškų urėdija – penkta tarp daugiausiai mokesčių be PVM ir akcizų sumokėjusių įmonių

VĮ Valstybinių miškų urėdija yra penktoje vietoje tarp daugiausiai mokesčių, neįskaitant pridėtinės vertės mokesčio (PVM) ir akcizų, į Lietuvos biudžetą sumokėjusių įmonių. Per 2020 metų pirmąjį pusmetį įmonė sumokėjo 21,127 mln. eurų mokesčių.

„Mums svarbu, kad patenkame į daugiausiai mokesčių sumokančių įmonių penketuką ir mūsų indėlis į valstybės biudžetą yra toks svarus. Ir nors praėję metai dėl kritusios medienos kainos ir jos įtakos mūsų pajamoms buvo gana skausmingi, situaciją pavyko suvaldyti ir padėtį stabilizuoti“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Skaityti daugiau