Dovana Ukrainai – lietuviškų ąžuolų giraitė

Naujienos

   2018 m. balandžio 21 d. Ukrainoje, Chortycios nacionaliniame parke, Dniepro upės saloje, prie Zaporožės miesto, buvo pasodinta 2 100 lietuviškų ąžuolų. Tai akcijos organizatorių: VšĮ „LDK palikuonys“  įkūrėjo Gedimino Armonavičiaus, girininko Kęstučio Markevičiaus, Ukrainos bataliono „Azov“ savanorių Dmitriy Kostenkov, Oleksandr Alfyorov, Katia Prokhorenko ir Valstybinių miškų urėdijos miškininkų Mindaugo Petkevičiaus ir Manto Sajono, taip pat žiniasklaidos atstovų ir verslininkų  simbolinė dovana Ukrainai, minint  dviejų šalių valstybingumo atkūrimo šimtmetį ir pagerbiant laisvės kovotojų, žuvusių kovoje už savo šalies laisvę ir nepriklausomybę.
   Ši akcija – tai jau trečius metus vykdomo projekto laisvės kovotojams atminti tęsinys. 2017 m. liepos 6 d. buvo atidengtas atkurtas partizanų bunkeris Karalgirio miške, Padauguvos girininkijoje, Kauno rajone. Tąkart ceremonijoje Lietuvoje dalyvavo ir Ukrainos nacionalinės gvardijos savanorių bataliono „Azov“ kariai. Tuomet gimė mintis surengti bendrą paminėjimo akciją Ukrainoje.
   Renginyje Horticos saloje dalyvavo keli tūkstančiai žmonių, taip pat Ukrainos Rados nariai, atstovaujantys nacionaliniam judėjimui, Andriy Bileckiy ir Oleh Petrenko, žuvusių karių, kurių garbei ir buvo sodinami ąžuolai, artimieji. Šventės metu iniciatyvos organizatoriams Gediminui Armonavičiui ir Kęstučiui Markevičiui Kijevo patriarhato provoslavų cerkvės atstovai įteikė medalius už „Pasiaukojimą ir meilę Ukrainai“.
   Renginio metu buvo atidengtas kryžius žuvusiems už Ukrainos laisvę 1918-2018 m. Nuskambėjus Lietuvos ir Ukrainos himnams, paminklą ir dvi atminimo lentas lietuvių bei ukrainiečių kalbomis atidengė Zaporožės kazokai. Tokia pati lenta puošia ir Karalgirio miško Lietuvos laisvės armijos padalinio „Vanagai“ paminklinį akmenį.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos informacija