Kuršėnų regioninio padalinio miškuose numalšintas požeminis gaisras

Naujienos

   VĮ Valstybinių miškų urėdijos Kuršėnų regioninio padalinio Šiaulių girininkijoje užfiksuotas miške kilęs gaisras. Sausio 17 d. užsidegė po sniego sluoksniu esanti eglyno durpinga paklotė. Anot specialistų, tokių požeminių gaisrų gesinimas žiemą yra gan sudėtingas, gesinimo darbai vykdyti visą dieną. Gaisras užgesintas, išdegė 0,04 ha miško plotas.
   Tikėtina, kad gaisras galėjo įsiplieksti nuo miško lankytojų palikto laužo – netoliese yra sąvartynas ir Šiaulių miestas. Toje vietoje jokie miško kirtimo darbai vykdomi nebuvo.
   „Tai pirmasis toks gaisras šiemet. Ir, beje, kilęs žiemą, kada miško gaisrai išvis kyla retai. Tokie gaisrai pasitaiko vos kartą kitą per keletą metų. Nors pagal plotą dažniausiai užima nedidelį plotą, tokių gaisrų gesinimas  gan sudėtingas ir specifinis: reikia perkasti durpių sluoksnį nuolatos pilant vandenį“, – pasakoja Valstybinių miškų urėdijos Miško apsaugos skyriaus specialistas Dainius Adžgauskas.
   Gaisrai skirstomi į žemutinius, kai dega miško paklotė, taip pat viršutinius, kai dega ir medžių lajos, bei požeminius, kaip ir šiuo atveju – kai dega durpingas dirvožemio sluoksnis.
   „Miško lankytojams norime priminti, kad miške laikytųsi tvarkos ir visų saugumo reikalavimų: kurti laužą bei jį palikti iki galo neužgesintą yra pavojinga ir žiemos metu. Turbūt daugeliui atrodo, kad aplink esant storoms sniego pusnims ir drėgmei, nieko nenutiks, tačiau tokie atvejai tik dar kartą parodo, kokia ugnis yra pavojinga net ir vyraujant žiemos šalčiams“, – teigia D. Adžgauskas.
   Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų.
   Šiuo metu vienas pagrindinių Valstybinių miškų urėdijos veiklos prioritetų – sėkmingai užbaigti valstybinių miškų valdymo konsolidaciją, apjungti įmonės padalinių bendrąsias administracines funkcijas, centralizuoti miškininkystės, medienos ruošos ir prekybos funkcijas.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos informacija