Miškininkai išgražino aplinką šalia Gėlos ežero

Naujienos

   VĮ Valstybinių miškų urėdijos miškininkai šalia baltuoju moliu garsaus Gėlos ežero, esančio Nemenčinės girininkijoje, sutvarkė aplinką ir įrengė kokybiškam poilsiui reikalingą infrastruktūrą. Bendra projekto vertė yra 70 tūkst. eurų – tam buvo skirtos Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Lietuvos valstybės biudžeto ir Valstybinių miškų urėdijos lėšos.
   Gėlos ežeras tyvuliuoja už 23 kilometrų nuo Vilniaus ir 2 kilometrų į rytus nuo Nemenčinės. Šio ežero vanduo laikomas vienu švariausių Vilniaus apylinkėse, garsus jis ir baltojo molio krantu.
   „Gėlos ežerą nuo seno mėgsta poilsiautojai, čia atvažiuoja ir Nemenčinės apylinkių, ir Vilniaus gyventojai. Įrengus reikiamas priemones ir objektus, jaukiame miško prieglobstyje galės ilsėtis daugiau žmonių, ir jų poilsis bus kokybiškesnis ir įdomesnis“, – sako projektą įgyvendinusio Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninio padalinio vadovė Viktorija Anikevičienė.
   Vykdydami projektą „VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninio padalinio Nemenčinės girininkijos viešojo naudojimo rekreacinės miško infrastruktūros įrengimas aplink Gėlos ežerą“ miškininkai atliko kraštovaizdžio formavimo kirtimus ir įrengė 870 metrų ilgio rekreacinį taką, automobilių stovėjimo aikštelę, lauko baldus, pavėsines, žaidimų inventorių, informacinius stendus.
   Projektas įgyvendintas pagal Lietuvos Kaimo plėtros 2014 -2020 metų programos priemonę „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“. Iš šios programos Gėlos ežero aplinkos sutvarkymui buvo skirta 40 tūkst. eurų, dar 7 tūkst. eurų finansavo valstybės biudžetas ir 23 tūkst. eurų – Valstybinių miškų urėdija. Bendra projekto vertė yra 70 tūkst. eurų.
   „Valstybinių miškų urėdija per metus visuomenei pristato po keletą rekreacinių projektų įvairiuose Lietuvos kampeliuose. Prieš mėnesį miškininkų pastangomis buvo įrengta stovyklavietė prie Skaisčio ežero ir Skrebio miško pažintinis takas Trakų rajone, šių metų pavasarį atidarytas sporto ir sveikatingumo takas šalia Karmėlavos esančiame Pilėnų miške.“, – pasakoja Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.
   Jau įrengtuose rekreaciniuose objektuose miškininkai prižiūri ir atnaujina pažintinius takus, poilsiavietes, stovyklavietes, atokvėpio vietas, objektų informacinius ženklus ir stendus, šienauja pievas. Valstybiniuose miškuose šiuo metu yra daugiau nei 2000 įvairių rekreacinių objektų. Valstybinių miškų urėdija prižiūri kiek daugiau nei 100 pažintinių takų, 500 poilsiaviečių ir daugiau nei 1000 atokvėpio vietų.
   Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų. Šiuo metu vienas pagrindinių Valstybinių miškų urėdijos veiklos prioritetų – sėkmingai užbaigti valstybinių miškų valdymo konsolidaciją, apjungti įmonės padalinių bendrąsias administracines funkcijas, centralizuotai organizuoti medienos ruošą.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos informacija

Zigmo Latako nuotr