Miškininkų kalėdinė dovana kasmet sulaukia didelio populiarumo

Naujienos

   Šiandien nuo pusiaudienio į miestų aikštes ar kitas populiarias susibūrimo vietas gyventojus sukvietė tradicinė iniciatyva „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. VĮ Valstybinių miškų urėdijos miškininkai paruošė daugiau nei 100 tūkstančių eglišakių ir dovanoja jas Lietuvos gyventojams.
   „Ši miškininkų iniciatyva populiari jau daugelį metų, gyventojai jos laukia ir jau pirmosiomis valandomis suplūsta pasiimti eglišakių. Vieni ima šakelę, kiti – sau ir kaimynui. Miškininkai šakų paruošia daug, kad visus pradžiugintų“, – įspūdžius pasakoja Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.
   Iniciatyva „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ rengiama kiekvienais metais, šiemet ji vyko gruodžio 20 d., prasidėjo vienu metu visoje Lietuvoje – 12 val. Eglių šakos buvo dalijamos 120 vietų. Daugiausiai žmonių atsiimti miškininkų dovanos suplūdo į didelių miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių – aikštes. Ne mažiau miškininkų dovana džiaugėsi ir mažesnių miestelių gyventojai – daugiausiai jų prie miškininkų automobilių sugužėjo per pietų pertrauką.
   „Žmonėms jau ateina šventiškai nusiteikę ir mums malonu, kad galime prisidėti prie šventinės nuotaikos skleidimo. Ir tuo pačiu išsaugoti jaunas eglutes miške“, – sako Valstybinių miškų urėdijos Veisiejų regioninio padalinio miško želdinimo ir apsaugos inžinierius Valdas Matulevičius, eglės šakas dovanojęs Lazdijuose.
   Šia iniciatyva miškus prižiūrintys specialistai ragina ugdyti atsakingumą – miškuose nekirsti jaunų eglučių, nelaužyti jų šakų bei skatina tausojantį ir ekologišką vartojimą. Miškininkai, atsidėkodami už idėjos palaikymą, kiekvienam atėjusiajam dovanojo „SOS vaikų kaimo“ vaikų pieštus atvirukus.
   Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos informacija

VMU archyvo nuotr.