Miško gaisrai

 

IŠ EUROPOS SĄJUNGOS STRUKTŪRINIŲ FONDŲ LĖŠŲ BENDRAI FINANSUOJAMAS PROJEKTAS NR. 05.1.1-AVA-V-004-01-0008 „PRIEŠGAISRINIŲ AUTOMOBILIŲ IR GAISRŲ GESINIMO ĮRANGOS ĮSIGIJIMAS“

 

   

Miškų gaisringumas

Telefonų, prie kurių budima 2021 m. gaisrams kilti palankiu laikotarpiu, sąrašas

Prasidėjus šiltajam sezonui, žmonės vis dažniau renkasi poilsį gamtoje. Kad ir kokios būtų oro sąlygos, privalu laikytis lankymosi miške taisyklių ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimų, nes daugiau kaip 90 proc. miško gaisrų kyla dėl neatsargaus žmonių elgesio.  Deja, vis dar pasitaiko ir tyčinių miškų padegimo atvejų.

Saugokime mišką! Važinėkime tvarkingomis transporto priemonėmis, atsakingai atlikime miško ruošos darbus, nemėtykime neužgesintų degtukų, nuorūkų, nepalikime stiklo šukių. Laužus kūrenkime tik tam skirtose vietose, užkurtą laužą nuolatos prižiūrėkime, išvykdami iš miško, užgesinkime jį, užpilant žemėmis ar vandeniu, kol visiškai nustos rusenti.

Kaip elgtis, pamačius gaisrą? Užgesinti ugnį ir neleisti jai išplisti  į didesnius plotus galima paprasčiausiomis priemonėmis: užplakant liepsną medžių šakomis, užtrypiant kojomis arba užkasant žemėmis, užpilant vandeniu. Visgi, jei matote, kad ugnies įveikti nepavyks, nedelsiant skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pasišalinkite ta kryptimi, iš kur pučia vėjas – nebėkite pavėjui!

Valstybinių miškų urėdijos regioninių padalinių pateiktais preliminariais duomenimis, šiais metais, iki spalio 18 d., Lietuvos miškuose užregistruota 44 miško gaisrai 10,20 ha plote (2020 metais tuo pačiu laikotarpiu šalyje buvo užregistruota 156 miško gaisrai 64,22 ha plote).

Regioninių padalinių priešgaisrinės komandos bei miškų pareigūnai, pagal gautus pranešimus apie kilusius miško gaisrus, buvo išvykę į gaisravietes daugiau nei 160 kartų.

 

Didžiausi 2021 metų miško gaisrai:

Eil. Nr.

Regioninis padalinys

Girininkija

Data

Gaisravietės plotas, ha

Miško nuosavybė

1.

Prienų

Birštono

2021-06-10

4,04

valstybinė

2.

Ignalinos

Antazavės

2021-06-19

2,08

valstybinė

3.

Mažeikių

Kairiškių

2021-04-19

0,66

valstybinė