Renginiai visuomenei

Siekiant kuo efektyviau informuoti visuomenę apie miškų būklę ir situaciją miškuose, stiprinti bendradarbiavimą, prisidedant prie svarbaus tikslo – miškų priežiūros ir puoselėjimo, Valstybinių miškų urėdija organizuoja įvairias socialines akcijas visuomenei, išplečiamos miškininkų iniciatyvos pritraukiant į miškus daugiau visuomenės ir pasakojant apie miškininkų vykdomus darbus.

 

 

Jaunųjų miško bičiulių veiklos atnaujinimas. Darbas su jaunaisiais miško bičiuliais visuomet buvo neatsiejama miškininkų darbo dalis – urėdijos miškininkai daugelį metų globojo moksleivius, kuriuos vienija meilė gamtai, kuriems įdomi miškininko profesija ir ugdė sąmoningą bei smalsią miško mylėtojų kartą. Kol vyko urėdijų reforma, Jaunųjų miško bičiulių sambūrio veikla buvo perduoda Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai prie Aplinkos ministerijos. Pasirašius trišalę sutartį su Aplinkos ministerija ir Lietuvos miškininkų sąjunga, Jaunųjų miško bičiulių veiklos atgaivinimą perėmė VĮ VMU. Įmonė atnaujins Jaunųjų miško bičiulių sambūrio veiklą, užsiims jos koordinavimu, vykdys švietėjišką veiklą apie miškus, organizuos renginius, stovyklas, žygius, paskaitas bei konkursus.

 

 

Nauja miškų tvarkymo akcija. Siekiant išvalyti miškus nuo šiukšlių, kurios tampa taršos bei gaisrų židiniais Lietuvos miškuose, šviesti visuomenę apie tvarų ir atsakingą elgesį gamtoje, prie tradicinių miškininkų renginių prisidėjo nauja miškų tvarkymo akcija, kuri apims visus VĮ Valstybinių miškų urėdijos regioninius padalinius, įtrauks privačių miškų savininkus bei visuomenę kuriant švarią aplinką.

 

 

 

 

 

Inkilų kėlimo šventė. Tradicine tapusi šventė „Paukščiai grįžta namo“, kuomet visoje šalyje keliami inkilai. Šventė pritraukia miško mylėtojus iš visos Lietuvos, minima visose VĮ VMU girininkijose. Įprastai miškininkai inkilus kelia visą pavasarį – iš viso jų iškeliama apie 4000 vienetų.

 

 

 

 

 

 

Miškasodžio šventė. Kasmet rengiama šventė Nacionalinis miškasodis, į kurią renkasi suaugę ir vaikai, įvairiausių profesijų atstovai, būreliai bei organizacijos: jaunieji šauliai, moksleiviai ir mokytojai, senjorai, kaimų bendruomenės, bažnyčios atstovai, karininkai, gaisrininkai, politikai, bankų darbuotojai, policininkai, verslo įmonių atstovai ir kiti. Šventės metu įvairiuose plotuose 26 regioniniuose padaliniuose įprastai sodinami eglių, pušų, beržų, liepų, ąžuolų sodinukai. Tai vienas iš darbų, gražiausiai įprasminančių žmogaus meilę gamtai. Nacionalinis miškasodis tapo tradicija, tad kasmet vis daugiau žmonių visoje Lietuvoje atvyksta pas miškininkus ir drauge dirba šį gražų ir prasmingą darbą. Miško sodinimas – ypatingas pavasario sezono darbas ir ilgalaikė investicija į ateitį.

 

 

Eglišakių dalijimo akcija. Eglės šakos yra vienas seniausių, laiko patikrintų būdų per žiemą išsaugoti lepesnius sodo ir daržo augalus, tad miškininkai parūpina šakų – gyventojams tereikia atvažiuoti jų pasiimti. Taip gyventojai raginami elgtis sąmoningai ir atsakingai – nelaužyti miške šakų savavališkai ir tausoti mišką. Patys miškininkai šakas renka kirtavietėse, retindami mišką arba nugenėdami jas nuo medžių, kuriuos pagal miškotvarkos projektus buvo ketinta artimiausiu metu iškirsti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Iniciatyva „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Prieš didžiąsias metų šventes Lietuvos miestų ir miestelių aikštėse VĮ VMU miškininkai gyventojams dovanoja eglės šakas – tai tradicinė iniciatyva „Parsinešk Kalėdas į savo namus“, rengiama jau daugiau nei dešimtmetį. Šia iniciatyva miškus prižiūrintys specialistai ragina miškuose nekirsti jaunų eglučių, nelaužyti jų šakų bei skatina tausojantį ir ekologišką vartojimą.

 

 

 

 

Miškininko diena. VĮ Valstybinių miškų urėdija, minėdama miškininko dieną, kasmet visuomenę pakviečia į beveik 100 renginių miškuose ir gražiausiuose mūsų lankomuose objektuose, miškininkai supažindina lankytojus su įspūdingais gamtos reiškiniais, vykdo švietėjišką veiklą.