Susitikime su Ukrainos aplinkos ministru – diskusija apie miškų reformą ir įgyvendintus jos žingsnius

Naujienos

 

Penktadienį Aplinkos ministerijoje apsilankiusiam Ukrainos aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių ministrui Romanui Abramovskiui aplinkos ministras Simonas Gentvilas atskleidė gerosios praktikos atvejus, įgyvendinat urėdijų reformą, įdiegiant aplinkosaugos kontrolės „keturių akių“ principą ir tvarkant plastiko atliekas.

 

Susitikime dalyvavo ir Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

 

„Ūkininkavimas miškuose itin svarbus ir Ukrainai, šiuo metu ieškančiai valdymo sistemos, kurią galėtų pritaikyti savo šalyje. Todėl daug dėmesio skyrėme diskusijai apie Lietuvoje vykdytą miškų reformą ir kaip dabar veikia Valstybinių miškų urėdija. Sutarėme ir toliau dalintis gerąja patirtimi bei žiniomis“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

 

Simonas Gentvilas supažindino Romaną Abramovskį su nuo liepos 1 d. įgyvendinama aplinkosaugos reforma, kontrolės funkcijas perduodant Aplinkos apsaugos departamentui, nes tokį patį principą – reguliavimą atskirti nuo kontrolės – ketinama įgyvendinti ir Ukrainoje.

 

Tiesa, 2017 m. pradėta ir Lietuvoje pasiteisinusi urėdijų reforma, jas apjungiant į vieną įmonę, Ukrainos ministro vertinimu, jo šalyje sulauktų didelio pasipriešinimo. „Ukrainos valstybinius miškus valdo daug įmonių visuose regionuose – vidutiniškai 5 tūkst. hektarų ploto, ir jie veikia praktiškai be kontrolės. Be to, kaip ir Lietuvoje, Ukrainos visuomenę labai jaudina plynų kirtimų praktika“, – sakė Romanas Abramovskis.

 

Neseniai Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pažadėjo Ukrainoje pasodinti milijardą medžių per metus ir pasodinti milijoną hektarų miško.