Valstybinių miškų sektorius stabilus

Naujienos

   Per šių metų sausį VĮ Valstybinių miškų urėdijos (VĮ VMU) padaliniai pagamino 304 tūkst. žaliavinės medienos – arba 7,3 proc. daugiau nei buvo numatyta plane (283,2 tūkst. kubinių metrų).
   „Šie skaičiai akivaizdžiai įrodo, kad nepaisant įvairių politinių batalijų, Valstybinių miškų urėdijos regioniniai padaliniai dirba stabiliai“, – sakė laikinai einantis Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus pareigas Valdas Kaubrė. 
    Jo teigimu, pozityviai nuteikia ir tai, kad gauta ir 13,5 mln. eurų pajamų. Iš dalies tai lėmė ir 16 proc. padidėjusios medienos pardavimo kainos.
   UAB „Stora Enso Lietuva“ tiekimo direktorius Rytis Kuliešis VĮ VMU pateiktus skaičius įvertino kaip pavasarinę kregždę šalies padangėje. „Buvo daug nuogąstavimų, kad darbai strigs, urėdijos padaliniai vos ne boikotuos darbus, o darbuotojai voromis emigruos. Tikrai juodojo scenarijaus nėra. Nors keliai pažliugę, mediena kertama, ji iš išvežama“, – sakė R. Kuliešis.
   „Niūriausios prognozės neišsipildė. Valstybinių miškų sektorius stabiliai dirba, ir tai itin svarbu visam medienos apdirbimo sektoriui“, – teigė UAB „Likmerė“ bendrovės vadovas Mindaugas Kasmauskis.
   UAB „Juodeliai“ generalinis direktorius Andrius Zimnickas teigė, kad nepaisant ažiotažo VĮ VMU procesus suvaldė. „Padaliniai normaliai dirba, sutartiniai įsipareigojimai vykdomi. Informacija keičiamės, chaoso tikrai nėra“, – sakė A. Zimnickas.
   VĮ VMU padaliniai per 2018 metus planuoja pagaminti ir parduoti apie 3,6 mln. kubinių metrų medienos.

Valstybinių miškų urėdijos informacija