Valstybinių miškų urėdija atsinaujina medienos ruošos techniką

Naujienos

Valstybinių miškų urėdija pastaraisiais metais investavo į medienos ruošos technikos atnaujinimą – regioninius įmonės padalinius dar praėjusių metų gale pasiekė 7 medkirtės bei 16 medvežių, o šiais metais technikos parką papildys dar 3 medkirtės ir 6 medvežės, į kurias investicijos siekė 8,4 mln. Eur. Nauja technika turėtų pasiekti urėdijos regioninius padalinius dar iki gegužės.

 

„Sena ir nusidėvėjusi technika reikalauja daug lėšų jos techniniam aptarnavimui ir remontui, o nauja technika medienos ruošos procesą pavers efektyvesniu, pagerins operatorių darbo sąlygas, užtikrins medienos sortimentų kokybę“, – sako Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

 

Valstybinių miškų urėdija savo technikos pajėgumais atlieka iki 30 proc. medienos ruošos darbų, o likusį kiekį ir toliau pirks iš rangovų. „Tikimės, kad tai bus paskata rangovams planuotis investicijas į techniką bei darbo priemones“, – sako V. Kaubrė.

 

Technikos efektyvumo skaičiavimai rodo, jog su nauja VMU technika jau dabar pasiektas didesnis darbo našumas, nei naudojant senesnę, nuolat remonto reikalaujančią techniką, taip pat užtikrinama dar geresnė medienos ruošos ir prekybos procesų kokybė, efektyviau planuojami medienos ruošos darbai, vykdoma laiko apskaitos kontrolė, gerėja  darbo sąlygos medkirčių ir medvežių operatoriams.

 

Nauja technika su gamybos stebėjimo funkcija suteikia informaciją apie nupjautų medžių skaičių, jų parametrus, suskaičiuoja pagamintus medienos sortimentus bei nuvažiuotą mašinos atstumą. Joje taip pat sumontuota efektyvaus darbo valdymo sistema, leidžianti tobulinti mašinos produktyvumą bei efektyvumą.

 

Visiems medienos ruošos operatoriams rengiami teoriniai bei praktiniai mokymai darbui su naująja technika, kad ji būtų naudojama našiai ir efektyviai.

 

Valstybinių miškų urėdija iš viso eksploatuoja daugiau nei pusę tūkstančio mechanizmų, kurie skirti medienos ruošai, kelių infrastruktūros priežiūrai, gaisrams gesinti, miškų ūkiniams darbams ir medelynų priežiūrai.