Valstybinių miškų urėdija ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba stiprina bendradarbiavimą

Naujienos

Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovas Rustamas Liubajevas pasirašė įstaigų susitarimą, kuriuo pradedamas bendradarbiavimas valstybės sienos apsaugos ir miškininkavimo kontrolės srityse.

Pasak Valstybinių miškų urėdijos vadovo Valdo Kaubrės, tiek miškininkai, tiek Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai bendradarbiavo ir anksčiau – pasienio pareigūnai pranešdavo apie galimus pažeidimus vykdant medienos kirtimus, miškininkai po audrų operatyviai sutvarkydavo ant pasienio zonoje esančių užkardų užvirtusius medžius.

„Šiais metais kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnyba bei kitomis institucijomis pirmą kartą surengėme ir bendrą reidą prieš miškus niokojančius keturračius, kuriame dalyvavo net keliasdešimt miškininkų, pasienio apsaugos, policijos ir aplinkosaugininkų ekipažų – šis sėkmingas bendradarbiavimas paskatino dar aktyviau dalintis informacija bei pagalvoti, kaip ateityje galėtume apjungti savo pajėgas naujiems darbams ir aktyviau dirbti kartu“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas V. Kaubrė.

Planuojama, kad tokių reidų bus daroma kasmet, taip pat aktyviau dalijamasi informacija, organizuojami bendri renginiai.

 „Su Valstybinių miškų urėdijos darbuotojais pasieniečiams neretai tenka atlikti bendrus darbus, o naująja sutartimi šią veiklą dar ir įteisinome dokumentu. Ir mes, ir miškininkai dažnai dirbame atokiuose rajonuose, kur turime galimybę pirmieji pastebėti įvairius pažeidimus. Todėl vienydami jėgas, tikiu, galėsime efektyviau keistis informacija, darbas bus sklandesnis, o tai – papildoma nauda ir pasieniečiams, ir miškininkams“, – sako VSAT vadas generolas Rustamas Liubajevas.

Valstybinių miškų urėdija kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnyba planuoja bendradarbiauti keičiantis informacija, vykdyti bendras operacijas ar reidus, teikti tarnybinę pagalbą ir vykdytų kitus bendrus projektus.