Valstybinių miškų urėdija įsigijo medienos ruošos techniką – naujas medkirtes ir medvežes

Naujienos

Valstybinių miškų urėdija atsinaujina medienos ruošos techniką – įsigijo 7 švedų gamintojo Komatsu, kurio oficialus atstovas Lietuvoje yra UAB “DOJUS agro“, medkirtes ir 8 medvežes. Po medienos ruošos operatorių mokymų dirbti su nauja technika, medkirtės ir medvežės iškeliaus į Valstybinių miškų urėdijos regioninius padalinius.

 

„Nuosava medienos ruošos technika urėdija atlieka apie 30 proc. medienos ruošos darbų. Naują techniką mokymų metu teigiamai įvertino ir mūsų medienos ruošos meistrai. Su nauja ir modernia technika galėsime užtikrini dar geresnę medienos ruošos ir prekybos procesų kokybę bei efektyviau planuoti medienos ruošos darbus.

 

Šiais metais Valstybinių miškų urėdijoje išties vyko daug pokyčių ir atsinaujinimo – įsigijome naują medienos ruošos techniką, priešgaisrinės saugos automobilius, įsigijome naujus automobilius, skirtus medienos meistrams, darbuotojai taip pat gaus naujus ir kokybiškus darbo drabužius – tai investicijos į mūsų darbuotojų darbo sąlygų gerinimą ir efektyvesnį, sklandesnį bei saugesnį darbą“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

 

Nauja technika medienos ruošos procesą padarys efektyvesnį, pagerins operatorių darbo sąlygas, užtikrins ir medienos sortimentų kokybę. Visi medienos ruošos operatoriai bus apmokyti dirbti naująja technika, kad ji būtų naudojama efektyviai ir našiai. Operatoriams organizuojami specialūs teoriniai ir praktiniai (su simuliatoriumi bei miškuose) mokymai.

 

Medienos ruošos technika įmonėje paskutinį kartą buvo atnaujinta prieš ketverius metus – tuomet buvo nupirktos 2 medkirtės ir 2 medvežės. Kadangi sena ir nusidėvėjusi technika reikalauja daug lėšų remontui ir jos techniniam aptarnavimui, ateityje planuojama įsigyti dar 17 medkirčių ir medvežių.

 

„Naujoje švedų gamintojo technikoje sumontuota moderniausia Maxi fleet efektyvaus darbo valdymo sistema, leidžianti lengvai planuoti, vertinti mašinos operatoriaus veiksmus bei tobulinti mašinos produktyvumą bei efektyvumą. Gamybos stebėjimo funkcija vartotojams suteikia informaciją apie nupjautų medžių skaičių, jų diametrus, mašinos nuvažiuotą atstumą, suskaičiuoja pagamintų medienos sortimentus”, – sakė DOJUS įmonių grupės generalinis direktorius Donatas Dailidė.

 

Iš viso Valstybinių miškų urėdija, kasmet paruošianti apie 3,6 mln. m3 žaliavinės medienos, turi 23 medkirtes ir 44 medvežes. Nuosava medienos ruošos technika urėdija atlieka apie 30 proc. medienos ruošos darbų, likusią dalį atlieka samdomi rangovai.

 

Serviso komanda prie technikos taip pat gali jungtis nuotoliniu būdu, planuoti techninį aptarnavimą stebint mašinos moto valandas, matyti tikslią mašinos buvimo vietą, nustatyti ir šalinti gedimus.

 

Valstybinių miškų urėdija iš viso eksploatuoja daugiau nei pusę tūkstančio mechanizmų, kurie skirti medienos ruošai, kelių infrastruktūros priežiūrai, gaisrams gesinti, miškų ūkiniams darbams ir medelynų priežiūrai.