Valstybinių miškų urėdija išlaiko ir prognozuoja stabilius rezultatus iki metų pabaigos

Naujienos

   Valstybės įmonės Valstybinių miškų urėdija 2018 m. spalį gavo 16 mln. eurų pajamų, t.y. beveik penktadaliu daugiau nei praėjusių metų spalį, kai pajamos siekė 13 mln.
   Iš žaliavinės medienos pardavimo, pagrindinio Valstybinių miškų urėdijos pajamų šaltinio, š. m. spalį uždirbta 15 mln. eurų, tuo tarpu praėjusių metų tą patį mėnesį – 12 mln. eurų, t.y. 20 proc. mažiau. Nors didmeninės prekybos rinkoje š.m. spalį žaliavinės medienos buvo parduota lygiai tiek pat kaip ir praėjusių metų spalį – 290 tūkst. kub. m., pajamų gauta daugiau dėl 26 proc. padidėjusios medienos kainų – š. m. spalį kubinis metras žaliavinės medienos buvo parduodamas už 53 eurus.
   Palyginti šių metų spalio ir rugsėjo mėnesių medienos pardavimų apimtis, spalį žaliavinės medienos buvo parduota 8 proc. daugiau nei rugsėjį.
   „Tikimės ir toliau išlaikyti tokius pat stabilius pajamų ir kitus veiklos rodiklius. Šiuo metu vertiname, kokį galimą poveikį Valstybinių miškų urėdijos, patikėjimo teise valdančios apie 1,1 mln. hektarų miškų, veiklos organizavimui ir rezultatams ateityje gali turėti planuojami teisės aktų pakeitimai, miško naudojimo apribojimai. Trumpalaikėje perspektyvoje, net jei ir būtų poreikis perplanuoti dalį miškotvarkos metu suprojektuotų biržių į kitus miškų plotus, reikšmingo poveikio įmonės veiklos rezultatams neturėtų būti“, – sako Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.
   Siekiant įvertinti galimą poveikį veiklos organizavimui ir rezultatams tolesnėje perspektyvoje, šiuo metu iš visų Valstybinių miškų urėdijos regioninių padalinių renkama tiksli informacija apie galimą papildomų aplinkosauginių priemonių poveikį. Surinkus ir išanalizavus informaciją, ji bus pateikta Aplinkos ministerijai iki šių metų pabaigos.
   Pernai per dešimt mėnesių iš viso žaliavinės medienos buvo parduota 3,18 mln. kubinių metrų, o per tą patį laikotarpį 2018 m. – 2,88 mln. kubinių metrų arba 10 proc. mažiau.
   Valstybinių miškų urėdijos veiklos sąnaudos spalį siekė beveik 9 mln. eurų, kai rugsėjį buvo apie 7,2 mln. eurų. Daugiausiai – apie 4,6 mln. eurų – spalį išleista miško išteklių atkūrimo ir gausinimo veiklai.
   Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų.
   Šiuo metu vienas pagrindinių Valstybinių miškų urėdijos veiklos prioritetų – sėkmingai užbaigti valstybinių miškų valdymo konsolidaciją, apjungti įmonės padalinių bendrąsias administracines funkcijas, centralizuotai organizuoti medienos ruošą.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos informacija

VMU archyvo nuotr.