Valstybinių miškų urėdija kreipėsi į teisėsaugą

Naujienos

   Valstybės įmonė Valstybinių miškų urėdija vidinio patikrinimo metu nustatė, kad viename iš regioninių padalinių darbuotojas galimai sistemingai ne vienerius metus klastojo dokumentus ir grobstė kurą. Žala įmonei skaičiuojama dešimtimis tūkstančių eurų. Surinkta medžiaga perduodama teisėsaugos institucijoms.
   Įtariama, kad galėjo būti pasisavinta dešimtys tūkstančių litrų kuro ir įmonei padaryta daugiatūkstantinė žala. Jei ikiteisminio tyrimo metu bus nustatyta darbuotoją padarius nusikalstamą veiką – galimą valstybinio turto grobimą, piktnaudžiavimą suteiktais įgaliojimais ir galimą dokumentų suklastojimą – jam grės ir baudžiamoji atsakomybė.
   „Įmonėje nebus taikstomasi su jokiais nusikaltimais ir pabrėžiu, kad nesąžiningiems darbuotojams šioje įmonėje ne vieta. Apmaudu, kad dėl tokių akiplėšiškų veiksmų morališkai nukenčia kiti savo darbą mylintys ir atsakingai pareigas vykdantys kolegos“, – sako Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.
   Š. m. spalio 29 d. Valstybinių miškų urėdija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Policijos departamentu prie Vidaus reikalų ministerijos, kurios pagrindu sutarta glaudžiai bendradarbiauti užfiksavus tvarkos pažeidimus, identifikuojant rizikos faktorius, rengiant nusikaltimų prevencijos priemones, sistemingai keistis aktualia informacija.
   Siekiant įmonės veiklą padaryti kuo skaidresnę, bendradarbiavimo sutartys šių metų vasarą pasirašytos su Specialiųjų tyrimų tarnyba ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba. Nuo š. m. liepos Valstybinių miškų urėdijoje veikia anoniminis pasitikėjimo elektroninio pašto adresas pasitikejimolinijavivmu.lt.
   Anksčiau į teisėsaugos institucijas buvo kreiptasi ir vyksta tyrimai dėl galimo valstybės turto grobimo Valstybinių miškų urėdijos Alytaus, Jonavos, Šilutės regioninių padalinių teritorijose.
   Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų.
   Šiuo metu vienas pagrindinių Valstybinių miškų urėdijos veiklos prioritetų – sėkmingai užbaigti valstybinių miškų valdymo konsolidaciją, apjungti įmonės padalinių bendrąsias administracines funkcijas, centralizuotai organizuoti medienos ruošą.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos informacija

VMU archyvo nuotr.