Valstybinių miškų urėdija medienos parduoda 10 procentų mažiau nei pernai

Naujienos

   VĮ Valstybinių miškų urėdija š. m. rugpjūčio mėnesį didmeninės prekybos rinkoje pardavė 300 tūkst. kubinių metrų žaliavinės medienos ir tai yra 8 proc. daugiau nei š. m. liepos mėnesį. Palyginti su praėjusių metų aštuonių mėnesių laikotarpiu, šiais metais per sausį-rugpjūtį žaliavinės medienos parduota 10 proc. mažiau nei pernai.
   Šių metų rugpjūčio mėnesį Valstybinių miškų urėdija pardavė 8 procentais daugiau žaliavinės medienos negu liepą: rugpjūčio mėnesį buvo parduota 300 tūkst. kubinių metrų žaliavinės medienos, liepos mėnesį – 278 tūkst. kubinių metrų.
   „Rugpjūtį žaliavinės medienos pardavimai nežymiai paaugo, bet jei palyginsime šių metų visų pardavimų duomenis su praėjusių metų, matyti, kad įmonė žaliavinės medienos parduoda 10 procentų mažiau. Tai reiškia, kad šiais metais valstybinių miškų buvo kertama dešimtadaliu mažiau“, – sako Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.
   Iš viso per 2017 metų aštuonis mėnesius įmonė pardavė 2,591 mln. kubinių metrų žaliavinės medienos, 2018 metais sausį-rugpjūtį – 2,328 mln. kubinių metrų.
   „Baigiasi 2014-2018 metams Vyriausybės patvirtintų kirtimo normų periodas. Natūralu, kad kasmet dėl gamtos sąlygų kirtimo tempas šiek tiek koreguojamas, ir paskutiniaisiais planavimo periodo metais dėl objektyvių priežasčių kertama mažiau“, – sako M. Pulkauninkas.
   Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų.
   Šiuo metu vienas pagrindinių Valstybinių miškų urėdijos veiklos prioritetų – sėkmingai užbaigti valstybinių miškų valdymo konsolidaciją, apjungti įmonės padalinių bendrąsias administracines funkcijas, centralizuotai organizuoti medienos ruošą.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos informacija

VMU archyvo nuotr.