Valstybinių miškų urėdija – penkta tarp daugiausiai mokesčių be PVM ir akcizų sumokėjusių įmonių

Naujienos

VĮ Valstybinių miškų urėdija yra penktoje vietoje tarp daugiausiai mokesčių, neįskaitant pridėtinės vertės mokesčio (PVM) ir akcizų, į Lietuvos biudžetą sumokėjusių įmonių. Per 2020 metų pirmąjį pusmetį įmonė sumokėjo 21,127 mln. eurų mokesčių.

 

„Mums svarbu, kad patenkame į daugiausiai mokesčių sumokančių įmonių penketuką ir mūsų indėlis į valstybės biudžetą yra toks svarus. Ir nors praėję metai dėl kritusios medienos kainos ir jos įtakos mūsų pajamoms buvo gana skausmingi, situaciją pavyko suvaldyti ir padėtį stabilizuoti“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

 

Pirmą vietą, sumokėję 35,377 mln. eurų mokesčių (be PVM ir akcizų), užėmė biotechnologijų bendrovė „Thermo Fisher Scientific Baltics“, už jos rikiuojasi Klaipėdos uosto direkcija – 28,664 mln. eurų, „Ignitis grupė“ – 28,562 mln. eurų, ketvirtieji – SEB bankas, sumokėjęs 28,297 mln. eurų.

 

Valstybinių mokesčių inspekcijos duomenimis, 100 daugiausiai mokesčių į biudžetą sumokančių įmonių (be PVM ir akcizų) pirmąjį pusmetį kartu sumokėjo 504,173 mln. eurų mokesčių.

Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė, patikėjimo teise valdanti 1,1 mln. ha valstybinių miškų, rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri apie 34 500 km miško kelių tinklą valstybiniuose ir privačiuose miškuose ir saugo miškus nuo gaisrų.

 

Valstybinių miškų urėdija per metus paruošia 3,6 mln. kubinių metrų medienos, kasmet atkuria 8500 hektarų valstybinių miškų ir įveisia apie 500 hektarų naujų, kasmet išaugina apie 50 mln. vienetų sodmenų, iš kurių 30 mln. vienetų pasodina Lietuvos miškuose.

 

Įmonėje dirba virš 3 tūkst. darbuotojų.