Valstybinių miškų urėdijos Mažeikių regioniniam padaliniui vadovauja Šarūnas Bagdonas

Naujienos

Nuo 2018 m. rugpjūčio mėn. 16 d., pareigas pradėjo eiti nuolatinis VĮ Valstybinių miškų urėdijos Mažeikių regioninio padalinio vadovas. Konkursą laimėjo Šarūnas Bagdonas, iki šiol ėjęs vyriausiojo inžinieriaus pareigas Pakruojo regioniniame padalinyje.

Šarūnas Bagdonas yra įgijęs miškotyros bakalauro kvalifikacinį laipsnį Aleksandro Stulginskio (buvusiame Lietuvos žemės ūkio) universitete ir Teisės magistro kvalifikacinį laipsnį Vilniaus universitete. 41-erių metų naujasis Mažeikių regioninio padalinio vadovas karjerą miškininkystės srityje pradėjo 2000 metais dirbdamas eiguliu Šiaulių miškų urėdijoje, po kiek daugiau nei metų ėmė vadovauti tos pačios urėdijos vidaus audito tarnybai. Nuo 2010 metų jis dirbo Pakruojo miškų urėdijoje medžioklės plotų prižiūrėtoju, juriskonsultu, o pastaruosius penkerius metus – vyriausiuoju inžinieriumi.

Šį mėnesį tikimasi užbaigti dar 9 regioninių padalinių vadovų atrankas: Dubravos (bus jungiamas su Kauno ir Jonavos), Joniškio (jungiamas su Pakruojo), Kretingos, Prienų (jungiamas su Alytaus), Šakių, Šalčininkų, Šilutės, Tauragės ir Trakų (jungiamas su Kaišiadorių).

10-ies regioninių padalinių vadovų atrankos konkursui paraiškas pateikė 99 kandidatai, kai kurie jų pretendavo į daugiau nei vieno padalinio vadovo pareigas. Didžiausias pretendentų skaičius į vieną poziciją buvo – 28, mažiausias – 14 kandidatų į vieną vietą.

„Džiugu, kad į regioninių padalinių vadovų atranką sulaukėme daug kandidatų ir geriausieji iš jų jau pradeda arba netrukus pradės darbus. Tai yra labai svarbi ir atsakinga pozicija užtikrinant sklandų ir efektyvų įmonės reorganizavimo procesą ir tuo pačiu – gerą kolegišką santykį su kiekvienu įmonės darbuotoju“, – kalbėjo Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.

Nuo 2018 m. birželio 1 d. kitiems 16 Valstybinių miškų urėdijos regioninių padalinių vadovauja nauji vadovai. Iki šių metų pabaigos Valstybinių miškų urėdijos regioninių padalinių skaičius sumažės nuo 42 iki 26, apjungiant dalį mažiausių regioninių padalinių į didesnius. Girininkijų skaičius išliks toks, koks yra dabar, 337.

Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų.

Šiuo metu vienas pagrindinių Valstybinių miškų urėdijos veiklos prioritetų – sėkmingai užbaigti valstybinių miškų valdymo konsolidaciją, apjungti įmonės padalinių bendrąsias administracines funkcijas, centralizuotai organizuoti medienos ruošą.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos informacija

VMU archyvo nuotr.