Valstybinių miškų urėdijos miškininkai su ugniagesiais savaitgalį surengė bendrą reidą

Naujienos

Valstybinių miškų urėdijos miškininkų priešgaisrinės komandos kartu su valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnais visoje Lietuvoje surengė bendrą reidą, kurio metu patruliavo 60 komandų -103 ekipažai, važiavę pro miškus, sodų bendrijas, miško poilsiavietes.

 

Iš viso savaitgalį vyko penki gaisrai, išdegė maždaug 2,2 hektaro miškų, komandos net 18 kartų vyko patikrinti pranešimų dėl galimų gaisrų.

 

„Lietuvoje šiuo metu paskelbta ketvirta gaisro pavojaus kategorija – visur miškuose sausa, o lietaus kol kas nenusimato. Primename gyventojams, kad elgtųsi atsakingai, nedegintų žolės, nuo kuriuos ugnis gali lengvai ir nevaldomai plisti į miškų ar persimesti į gyvenamuosius pastatus.

 

Kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu sutarėme dėl bendradarbiavimo ir pagalbos vieni kitiems, kad dar efektyviau ir greičiau reaguotume į gaisrus juos gesindami“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

 

Bendrus miškininkų ir gaisrininkų reidus bei pratybas planuoja rengti ir ateityje.

 

Nuo pavasario, kai tik prasideda gaisrams kilti palankus laikotarpis, Lietuvos miškus stebi Valstybinių miškų urėdijos antžeminė automatinė miško gaisrų stebėjimo sistema, kuri operatyviai užfiksuoja dūmus – prie monitorių pasikeisdama budi apie 50 žmonių komanda. Taip pat pasiruošusios gesinti kilusius miško gaisrus budi 57 Valstybinių miškų urėdijos priešgaisrinės komandos, sudarytos iš papildomai samdomų apie 250 darbuotojų. Apie 300 specialistų pajėgos sudaro rezervines komandas, kurios mobilizuojamos esant didesniems gaisrams, dar 30 žmonių nuolatos budi priešgaisriniuose bokštuose.

 

Šiais metais Valstybinių miškų urėdija įsigijo ir 23 naujus padidinto pravažumo krovininius automobilius, skirtus miško gaisrams gesinti, kuriuose sumontuotos 300 litrų vandens talpyklos – tokių visureigių iš viso visoje Lietuvoje yra 38, darbui paruoštos dar 20 vandens cisternų ir 61 priešgaisrinis automobilis.

 

Vien praėjusiais metais Lietuvoje išdegė apie 2300 hektarų pievų – tai maždaug 14 Vingio parkų Vilniuje arba bendras Elektrėnų miesto plotas.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, iki balandžio 23 d. atvirosiose teritorijose kilo 1231 gaisras. Šių gaisrų metu išdegė 776 ha pievų, ražienų, durpynų, miško ir miško paklotės. Tai sudaro per 35 proc. visų šalyje kilusių gaisrų.