Valstybinių miškų urėdijos miškininkai visoje Lietuvoje dovanoja kalėdines eglių šakas

Naujienos

   Š. m. gruodžio 20 d., nuo 12 val. Lietuvos miestų ir miestelių aikštėse VĮ Valstybinių miškų urėdijos miškininkai gyventojams dovanos eglės šakas. Iniciatyva „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ rengiama jau daugiau nei dešimtmetį ir pritraukia tūkstančius šalies gyventojų. Šakų dalinimo vietų sąrašas yra skelbiamas Valstybinių miškų urėdijos interneto svetainėje https://www.vivmu.lt/lt/parsinesk-kaledas-i-savo-namus/
   „Iniciatyva „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ yra šventė ir visiems Urėdijos darbuotojams. Didelis džiaugsmas dovanoti gražiausią Kalėdų simbolį – mišku kvepiančią eglės šaką ir tuo pačiu padėkoti gyventojams už tai, kad prisideda prie miško medžių išsaugojimo“, – sako Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.
   Šia iniciatyva miškus prižiūrintys specialistai ragina ugdyti atsakingumą – miškuose nekirsti jaunų eglučių, nelaužyti jų šakų bei skatina tausojantį ir ekologišką vartojimą.
   Šiais metais visoje Lietuvoje bus 120 šakų dalinimo vietų. Miškininkai nuo 12 val. gyventojų lauks populiariose susibūrimo vietose: Alytuje – Miesto aikštėje, Kaune – Rotušės, Turgaus aikštėse ir Baltų prospekte, Klaipėdoje – Teatro  aikštėje, Panevėžyje – Laisvės aikštėje, Šiauliuose – priešais miesto savivaldybę, taip pat Rėkyvoje.
   Sostinėje eglės šakos bus dovanojamos net šešiose miesto vietose: tradiciškai Katedros ir Rotušės aikštėse, taip pat automobilių stovėjimo aikštelėse šalia prekybos centrų „Rimi“ Naujamiestyje, Šiaurės miestelyje, Pilaitėje bei „DomusPro“ Pašilaičiuose. Iš Katedros ir Rotušės aikščių gyventojai galės parsinešti ir po kalėdinį vainiką: prie iniciatyvos prisideda LR Teisingumo ministerija bei nuteistieji, savo rankomis supynę kalėdinius vainikus. Vainikų rišimo subtilybėmis su nuteistaisiais dalinosi ir juos mokė Vilniaus etninės kultūros centras.
   Iniciatyva „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ pritraukia tūkstančius Lietuvos gyventojų, ją palaiko visų Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių administracijos, skirdamos šakų dalinimo vietas.
   Šiais metais, kaip ir pernai, Valstybinių miškų urėdijos darbuotojai yra pasiruošę išdalinti daugiau nei 100 tūkst. eglišakių. Miškininkai, atsidėkodami už idėjos palaikymą, kiekvienam atėjusiajam dovanos „SOS vaikų kaimo“ vaikų pieštus atvirukus.
   Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos informacija