Vilniaus apylinkių miškai vėl užversti senomis padangomis

Naujienos

   Valstybės įmonės Valstybinių miškų urėdijos Vilniaus ir Nemenčinės regioninių padalinių miškininkai vėl aptiko gausybę miško pakraščiuose suverstų padangų. Kiekvienais metais vien šiuose padaliniuose padangų surenkama ir perduodama atliekų tvarkytojams apie 10-15 tonų. Tai sudaro maždaug trečdalį visų miške surenkamų didelių gabaritų šiukšlių.
   Miškininkai pastebi, kad netinkamų naudoti padangų miškuose ypač padaugėja sulig padangų keitimo sezonu – rudenį ir pavasarį. Pasikeitę padangas, nemaža dalis neatsakingų vairuotojų, deja, senų padangų atsikrato išmesdami jas į miškus, atokius gamtos kampelius.
   Nuo pavasario Valstybinių miškų urėdijos Vilniaus regioninio padalinio Verkių girininkijos miškininkai 500 ha miško plote surinko per 200 išmestų senų padangų.
   „Padangų krūvos miškuose ne tik atrodo neestetiškai, bet ir stipriai teršia gamtą. Jeigu jų nesurinktume, jos ten gulėtų ilgai – bent 120 metų, kol suirtų. Miškuose suverstos padangos dūla ir išskiria sveikatai pavojingas chemines medžiagas. Norime dar kartą priminti ir paskatinti žmones atsikratyti senų padangų civilizuotais būdais“, – sako Valstybinių miškų urėdijos Vilniaus regioninio padalinio Verkių girininkijos girininko pavaduotojas Vilijus Kurlavičius.
   „Išmetamų padangų kiekis tikrai nemažėja – kasmet jų surenkama net apie 2 tūkst. vienetų. Dažniausiai padangos yra išmetamos miškuose, esančiuose prie magistralinių kelių, taip pat miesto teritorijoje. Gausiai padangų randame, pavyzdžiui, miškuose prie Santariškių mikrorajono“, – teigia Valstybinių miškų urėdijos Vilniaus regioninio padalinio vadovas Vilius Bereznauskas.
   V. Bereznauskas pabrėžia, kad pats paprasčiausias būdas atsikratyti senų padangų – atiduoti jas padangų pardavėjams. Jeigu padangų yra atiduodama tiek pat, kiek perkama, ir jos skirtos to paties tipo transporto priemonei, visi pardavėjai privalo nemokamai iš vairuotojo paimti senas padangas. Tai taip pat galima padaryti automobilių remontų įmonėse – keičiant ten padangas, senosios turi būti priimamos nemokamai. Senas nenaudojamas padangas, iki penkių vienetų, taip pat galima nugabenti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę.
   Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų.
   Šiuo metu vienas pagrindinių Valstybinių miškų urėdijos veiklos prioritetų – sėkmingai užbaigti valstybinių miškų valdymo konsolidaciją, apjungti įmonės padalinių bendrąsias administracines funkcijas, centralizuotai organizuoti medienos ruošą.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos informacija

V. Kurlavičiaus nuotr.